Who's Online

We have 5 guests and no members online

Committees


 
Silvio Aime, University of Turin
 
Adriaan Bax, NIH, Bethesda
 
Ivano Bertini, University of Florence
 
Bernhard Blümich, RWTH, Aachen
 
Lucio Frydman, Weizmann Inst., Rehovot
 
Dante Gatteschi, University of Florence
 
Betty J. Gaffney, Florida State University, Tallahassee
 
Christian Griesinger, Max-Planck Inst., Goettingen
 
Göran Karlsson, Göteborg University
 
Philip W. Kuchel, University of Sydney
 
Malcolm H. Levitt, University of Southampton
 
Carla Marchioro, GSK, Verona
 
Thomas F. Prisner, University of Frankfurt
 
Sabine van Doorslaer, University of Antwerp
 
Warren S. Warren, Duke University
 
                                                                                                                                                    
 

Ivano Bertini Chair 
Lucia Banci
Claudio Luchinat
Co-chairs 
Stefano Chimichi Secretary 
Paola Turano Treasurer 
   

Simone Ciofi Baffoni

Marco Fragai Roberta Pierattelli
Francesca Cantini Giacomo Parigi Antonio Rosato
Isabella C. Felli Mario Piccioli                  

                                                                                                                                     
 
Fabio Arnesano, Università di Bari
 
Mauro Botta, Università del Piemonte Orientale
 
Rino Esposito Università di Udine
 
Mauro Fasano Università dell'Insumbria
 
Roberto Fattorusso Seconda Università di Napoli
 
Stefano Mammi Università di Padova
 
Bruno Maraviglia Università di Roma "La Sapienza"
 
Henriette Molinari Università di Verona
 
Maurizio Paci Università di Roma "Tor Vergata"
Franca Podo Ist.Sup.Sanità, Roma
Piero Sozzani Università di Milano-Bicocca
Alberto Spisni Università di Parma
Marco Tatò Nerviano Medical Sciences
Gianni Valensin Università di Siena
Lucia Zetta CNR ISMAC, Milano

   
                                                                                                                                                        
 
Welcoming Committee Advertising Committee Financial Committee Logistics Committee
Isabella Felli - Coordinator Roberta Pierattelli - Coordinator Paola Turano – Coordinator Giacomo Parigi - Coordinator
Mirko Mori Rebecca Del Conte Mario Piccioli Marco Fragai
Manuele Migliardi Kathleen McGreevy Camilla Rosa Gabriele Cavallaro
Simone Ciofi Baffoni Francesca Morelli Leonardo Gonnelli Chiara Venturi
    Marco Allegrozzi